Hakkımızda

Mig Turkey, binaların sürdürülebilirliğini, güvenliğini ve enerji verimliliğini artırmak için yenilikçi çözümler sunan, araştırma odaklı gelişmiş yapı malzemeleri üreticisidir.
MIG'in teklifleri arasında, çimento veya çimento bazlı malzemelerdeki toksisiteyi sınırlamak için krom (VI) indirgeyici maddeler ve enerji verimliliğini ve binaların ve diğer yapıların yangından korunmasını iyileştirmek için bir ısı yalıtım katmanı sistemi bulunur.
MIG'nin tarihi 2001 yılında Dipl.-Chem. Ing. Burkhard Brandt ve Beton-Ing. Wolfgang Bonder, Paderborn'da geçici olarak kurulan ofisinde, kromat indirgeme için yenilikçi bir sistem geliştirme ve böylece çimento veya çimento esaslı malzemelerde izin verilen maksimum krom (VI) konsantrasyonunu sınırlandırma resmi sorununun çözümüne katkıda bulunma fikrine sahipti. 2 sayfa/dk.
Altı değerlikli krom, çimento ve harçta oluşan ve cilt ile teması halinde cilt iltihabına ve ciddi hastalıklara yol açabilen zehirli bir bileşiktir. Ayrıca çevre için tehlikelidir. Yeraltı sularına karışırsa kirlenir ve sadece insan sağlığını değil, tüm biyolojik çeşitliliği de tehlikeye atar.
Bu tehlike seviyesinden dolayı AB, geçmişte çimento ve benzeri malzemelerde altı değerlikli krom için bir sınırlama çağrısında bulunmuştur.
Mütevazı bir başlangıcın ardından, merkezi Salzkotten / Almanya'da bulunan MIG, ürünlerini küresel pazarda genişletti.
Kurucular, Burkhard Brandt ve Wolfgang Bonder, yapı kimyasalları sektöründe daha önce yürüttükleri öncü faaliyetler nedeniyle, öncelikle sürdürülebilirliğe odaklanan yeni malzemelere dayalı inşaat sektöründe çözümler alanında uzun yıllara dayanan deneyime sahipti.
Misyon açıkça binaların çevresel performansını iyileştirmek ve sağlığın teşviki için sürdürülebilir yapı malzemelerinin geliştirilmesiydi.
MIG'nin kromat indirgeme sistemi, kalay (II) sülfat ve antimon (III) oksitten oluşur ve demir sülfattan daha kalıcı ve daha güçlü bir indirgeme gücü sunar.
Verimliliği korurken kalite ve işçiliğe olan bağlılığı, MIG'yi inşaat endüstrisinde kromat azaltma alanında lider bir şirket haline getirmiştir.
Yıllar geçtikçe, MIG ürün yelpazesini istikrarlı bir şekilde genişletti. Bu, diğer şeylerin yanı sıra dahil. çeşitli yüzeylerde kullanılabilen ve örneğin enerji verimliliği, yangından korunma, korozyon direnci ve sağlığı geliştirme açısından yüzey performansını optimize eden ısı yalıtımlı kaplama sistemi gibi.
Bu ısı yalıtımlı kaplama sistemi, ince, ısıyı yansıtan bir üst katmandan ve nem alma, ısı yalıtımı ve yangına dayanıklılık gibi çok çeşitli özelliklere sahip çok çeşitli fonksiyonel sıvalardan oluşur.
Krom indirgeyici kalay (II) sülfat, bu alandaki diğer yeniliklerin temelini oluşturdu - örneğin tozsuz, kapsüllenmiş bir formda antimon (III) okside dayalı bir kromat indirgemesi gibi.
Termal yalıtım kaplama sistemi ile ilgili olarak dikkate değer bir başka buluş, termal radyasyonu manipüle eden ve nemi düzenleyen ve böylece kaplanmış yüzeyin enerji verimliliğini artıran, kaplamaya gömülü mikro gözenekli bir film olan DHMb® Double Hybrid membrandır.
MIG çağa ayak uydurduğu için ürünleri de evrim geçirmiş ve ekolojik sürdürülebilirlik açısından sürekli iyileşmiştir. Bu, örneğin, duvarlar ve metal gibi yüzeyler için yeni tip refrakter kaplama teknolojisi için geçerlidir.
Tüm bu yenilikler, MIG'nin küresel pazardaki imparatorluğunu genişletmesine ve dünya çapında bir yer edinmesine katkıda bulundu.
En çeşitli ortaklarla dünya çapında bir işbirliği, sonuçta satışlarda artışa, yeni pazarların açılmasına ve daha fazla yenilikçi ürünün yaratılmasına yol açtı.
MIG'nin 20. yıl dönümünü kutlamak için mevcut üretim tesisine ek olarak şu anda tam otomatik sistemlere sahip yeni bir üretim salonu inşa ediliyor. Bu salonun yapımı, kapasiteyi 500m2 artıracaktır. Aynısının işletmeye alınmasının 2022'nin başında yapılması planlanıyor. Yeni salonun görevi yer alacak. kromat indirgeyici tozların üretimi olabilir.
MIG ayrıca gelecekte kaynaklarını düşük maliyetli ve iklim dostu ürünler ve teknolojiler geliştirmek için kullanmayı ve böylece adına ve misyonuna sadık kalmayı planlıyor.

Zaman Çizelgesi (2001-2021)

2021

Mig Türkiye

MIG Türkiye Ofisi 2021 Ekim de , İstanbul'da açıldı

2021

Alman Enerji Çözümleri

MIG, Federal Ekonomik İşler ve Enerji Bakanlığı (BMWi) tarafından yürütülen Alman Enerji Çözümleri Girişimi'nin bir üyesidir.

2020

MIG Pasifik

MIG Pacific-MIG'nin Melbourne, Avustralya'daki şubesi, Avustralasya pazarına hizmet vermek üzere kuruldu.

2019

Anahtar yenilikçi

BuildHeat projesinin tamamlanması. MIG, AB'nin İnovasyon Radarı tarafından "Anahtar Yenilikçi" olarak tanımlandı.

2017

En İyi 100 Yenilikçi

MIG'nin Çin'deki ortağı, ülkenin "En İyi 100 Yenilikçi"sinden biri olarak kabul edildi.

2016

Çin

Isıtma ve soğutma tüketiminin azaltılmasına odaklanan, Avrupa genelinde konut binalarının sistemik olarak güçlendirilmesi için AB tarafından finanse edilen BuildHeat projesinin başlangıcı.

2012

ZIM - Proje

KOBİ'lerin yenilikçi kapasitesini destekleyen bir hükümet girişimi olan KOBİ'ler için Merkezi Yenilik Programı ZIM tarafından finanse edilen yenilikçi bir kaplama geliştirme projesine katılım..

2009

yer değiştirme

MIG, operasyonunu Paderborn Teknoloji Parkı'ndan Salzkotten'e taşıdı. Antimon (III) oksit kullanan krom VI indirgeyici ajanların üretim lansmanı. MIG-ESP ® yalıtım kaplama hattının lansmanı ..

2001

kuruluş

MIG, Dipl.-Chem tarafından kurulmuştur. NS. Burkhard Brandt ve Beton Mühendisi Wolfgang Bonder, her ikisi de önceki kariyerlerinde yapı kimyasalları endüstrisinde geniş deneyime sahip üst düzey roller üstlenmişlerdir. Aynı yıl, kalay (II) sülfat bazlı krom VI indirgeyici maddelerin üretimine başlandı. ..